CREATIVE TALKS X SEXED.PL

Creative Talks driven by Porsche Centrum Wrocław to znany już młodym odbiorcom projekt, który łączy inspirującą i swobodną atmosferę z ważnymi dla odbiorców tematami.

Przedwakacyjna odsłona projektu zrealizowana zostanie we współpracy z Fundacją Sexed.pl.
Porozmawiamy, będziemy edukować, pokażemy różne punkty widzenia.

SPOTKANIA Z GOŚĆMI SEXED.PL

Piątek, 26 maja 2023 | godz. 20:00
Be safe!
Martyna Wyrzykowska i Gosia Bartkowiak opowiedzą o doświadczeniach z działania Antyprzemocowej Linii Pomocowej.
Kto jest narażony na przemoc? Jak przemoc się objawia? Jak poznać i jak pomóc ofiarom przemocy? Gdzie szukać pomocy? Jak być bezpiecznym?
Okres wiosny i lata to czas dobrej zabawy, imprez, koncertów i festiwali. Warto dowiedzieć się, jak bawić się dobrze, ale zarazem bezpiecznie.

Piątek, 2 czerwca 2023 | godz. 20:00
Ile waży tęcza?
Maciej Gil opowie więcej o różnych formach tożsamości.
I o tym, dlaczego wciąż coming out może być bardzo ciężki.

Piątek, 9 czerwca 2023 | godz. 20:00
Hot summer person
Mityczny, często ważny, nie zawsze magiczny. Pierwszy raz może mieć różne oblicza. Także to wakacyjne. Miri Palak opowie o gotowości seksualnej, bezpieczeństwie, zgodzie na seks i wielu ważnych decyzjach.

Sexed.pl
Więcej niż fundacja. Multimedialna platforma, która zapewnia młodym ludziom, rodzicom i dorosłym kompleksową, dostosowaną do wieku edukację w zakresie praw człowieka, równości płci, relacji, reprodukcji. Informuje o ryzykach związanych z życiem seksualnym. Prezentuje równolegle seks i seksualność w sposób pozytywny, podkreślając takie wartości, jak wzajemny szacunek, inkluzywność, równość, empatia i odpowiedzialność.

Piątek, 23 czerwca 2023 | godz. 20:00
To nie Twoja wina.

Wakacje to szczególny czas – odpoczynku, wspólnych wyjazdów, nowych doświadczeń, niezapomnianych festiwali. Warto zwrócić uwagę na to, czy miejsce, w którym się bawimy jest bezpieczne. O tym, na co zwracać uwagę w klubach, na imprezach, koncertach i festiwalach oraz o tym, czym jest tzw. pigułka gwałtu opowiedzą działaczki z Kolektywu Chemia.

Updates

JOGA NA DZIEŃ DOBRY

Sobotni poranek to idealna okazja, by złapać balans i nasycić się energią prosto z natury. Jessica Mercedes Kirschner i Justin Kirschner, pełni pasji do poszukiwania równowagi w różnych strefach życia, zapraszają na wyjątkową sesję jogi – na świeżym powietrzu, w kolorowej Strefie Napędzani Marzeniami. Chcemy wspólnie poszukać harmonii, zainspirować się, odkrywać moc odprężenia. Zajęcia dostosowane są do osób na każdym poziomie zaawansowania. – Bez względu na to, czy jesteś zaawansowanym joginem, czy będzie to Twoja pierwsza praktyka, dasz sobie radę.

Po praktyce zapraszamy na przygotowane z myślą o dobrym samopoczuciu śniadanie w Concordia Taste.

SPOTKANIE Z MISTRZYNIĄ

Niedzielny poranek to idealna pora na aktywne przygotowanie do nowego tygodnia. A gdy jest to aktywna niedziela z medalistką olimpijską, to już szczególnie nie ma miejsca na wymówki.11 czerwca na Wyspie Słodowej w Strefie Napędzani Marzeniami odbył się wyjątkowy trening. Poprowadziła go Natalia Kaczmarek, polska biegaczka, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w kobiecej sztafecie 4 × 400 metrów, rekordzistka Polski na 400 m w hali, odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu.

SZTUKA W SZKLE

Miasto, pozbawione harmonii, pełne drobnych, często niezauważalnych elementów, skrawków, pęknięć, zadrapań. Już 15 czerwca w Strefie Napędzani Marzeniami zaprezentujemy prace artystki Kaliny Bańki-Kulki. Działania projektowo-artystyczne Kaliny Bańki-Kulki balansują na pograniczu projektowania szkła, grafiki i malarstwa. W swoich projektach stara się wychodzić poza ramy dotychczasowego postrzegania szkła, często ukazując tradycyjne techniki w zupełnie nowym niestandardowym kontekście. Artystka zaprezentuje unikatowe obiekty szklane i szklane witraże.

Festiwal Wysokich Temperatur w Strefie Napędzani Marzeniami

Festiwal Wysokich Temperatur jest jedyną w Polsce otwartą imprezą artystyczną, podczas której artyści z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami „sztuki na gorąco”, pokazując publiczności swoją pracę „od kuchni”. W ramach wydarzenia w piątek, 23 czerwca 2023 na Wyspie Słodowej tuż obok Strefy Porsche Centrum Wrocław odbędzie się niezwykły pokaz dmuchania szkła oraz projekcja filmów kina festiwalowego, a w samej Strefie zaprezentowane zostaną prace artystów związanych z Festiwalem.

Kalendarium

Miejsce

Wrocław Wyspa Słodowa 7 (obok Concordia Design)

26 maja - 25 czerwca 2023 codziennie | 12-20 (lub dłużej w zależności od czasu trwania wydarzeń)

Otwórz mapę

location
location

FAQ

Czy musze mieć wejściówkę, by wejść do Strefy?

Nie musisz. Wszystkie aktywności w Strefie są otwarte dla wszystkich. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia Strefy!

Czy mogę przyjść z psem?

Wszystkie pieski są mile widziane w naszej Strefie. Pamiętaj tylko, że to Ty bierzesz odpowiedzialność za zachowanie swojego pupila. Dla piesków przygotowaliśmy wodę - miski znajdują się na wejściu do Strefy.

Jakie aktywności będą w Strefie?

Strefa czynna jest przez cały tydzień. Zaplanowaliśmy między innymi panele o designie, kino plenerowe, spotkania z Fundacją SEXED.PL, jogę, treningi, aktywności dla dzieci i wiele innych. Sprawdź KALENDARIUM na naszej stronie.